Nastavak akcije uklanjanja divljih deponija predstavlja temu saopštenja za javnost PR službe Opštine Berane. Dostavljeno saopštenje Espona integralno prenosi.
Radnici D.O.O „Кomunalno-Berane“ uspješno su uklonili tri divlje deponije koje su se nalazile duž obilaznice. ,,Zbog blizine Lima, nagomilani otpad na ovoj lokaciji predstavlja ozbiljan ekološki problem, tako da njegovim uklanjanjem činimo značajne korake u očuvanju životne sredine“, saopštili su iz ovog preduzeća.
Tokom jeseni prošle godine, Кomunalno preduzeće pokrenulo je akciju uklanjanja divljih deponija uz podršku lokalne zajednice. Ovim uspješnim projektom, „Кomunalno-Berane“ pokazuje svoju posvećenost u borbi protiv zagađenja životne sredine i stvaranju zdravijeg i čistijeg okruženja za sve građane Berana.
Iz lokalne uprave apeluju da je potrebno voditi brigu o životnoj sredini te da svaki pojedinac može dati svoj doprinos u održavanju javnih površina, zaključuje se u saopštenju Opštine Berane.
S. R.
Foto: Arhiva Espona